Пазарът има огромна нужда от такива кадри, казва проф. Любомир Димитров.
Според зам.-ректора на ТУ – София, те са особено търсени в машинното инженерство и в енергетиката, но малко висши училища ги подготвят поради спецификата на обучението, което изисква огромни инвестиции и в лаборатории, и във висококвалифицирани преподаватели. „Очакваме Министерството на образованието да приеме постановление, с което да се подкрепи финансово обучението на такива специалисти“, казва той.
„В последните години не съм видял наш випусник безработен. Не приемам, но е факт, че немалка част от нашите студенти работят от III курс по бъдещата си или близка специалност. Но добрата страна е, че те така трупат опит. В магистърската степен студентите на 99% работят, и то на добри заплати“, добавя още проф. Димитров.
Зам.-ректорът на ТУ – София, коментира още, че висшето училище очаква скоро и окончателното акредитиране на едно от приоритетните професионални направления „Педагогика“ в Инженерно-педагогическия факултет – Сливен, където има традиции и опит в подготовката и на педагози за професионалните гимназии.
Четете повече в бр. 5, 1 – 7 февруари 2018 г.
Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":
Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5
Телефон: 0700 18466
Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg